інформація
Пошук
Державні структури закупили апаратів ШВЛ на 286 мільйонів

Державні структури закупили апаратів ШВЛ на 286 мільйонів

Автор: John Дата: 01.04.2020 Переглядів: 240 Коментарі: 0

З початку 2020 року державні структури закупили через Prozorro 385 апаратів штучної вентиляції легенів на понад 286 млн грн — підрахували аналітики DOZORRO.

Найбільше ШВЛ через Prozorro придбали в Дніпропетровській (79), Київській (71), Херсонській (33) та Львівській (31) областях. Найменше — Рівненська, Івано-Франківська та Запорізька області. Там закупили лише по 1 апарату.


ШВЛ бувають різних типів. Тому і коштувати вони можуть від 25 тис. грн до майже 1 млн. Найдешевші — ті, якими обладнують машини швидкої допомоги. Найдорожчі — стаціонарні апарати з інтелектуальним керуванням.

Важливо розуміти: це не всі закупівлі апаратів штучної вентиляції легень для українських лікарень. Частину апаратів ШВЛ зараз купують приватним коштом та передають у лікарні по всіх регіонах України. В Україні немає власного виробництва ШВЛ, тож усі їх доставляють з-за кордону.

За сьогоднішньою інформацією Міністерства охорони здоров'я України, у 240 лікарнях, які визначені для прийому пацієнтів з коронавірусом, є 1882 апарати штучної вентиляції легень.  Тиждень тому в МОЗ озвучили, що всього в країні є близько 4000 ШВЛ, але відтоді їхня кількість мала зрости.

Апарати штучної вентиляції легень відіграють важливу роль у порятунку пацієнтів з важкою формою захворювання — у такому випадку їх підключають до апаратів ШВЛ для забезпечення достатнього надходження кисню.


Взято з https://prozorro.gov.ua/

Коментарі

Написати коментар